XXL FOTODrukuj zdjęcia
w dużym formacie!


Wernisaż wystawy Michała Wiatrowskiego w Teatrze Nowym - fotorelacja - przygotowania do wystawy

Wernisaż wystawy Michała Wiatrowskiego w Teatrze Nowym - fotorelacja - przygotowania do wystawy 09.09.2010
Dziś 09.09.2010r odbędzie się wernisaż wystawy naszego kolegi z pracy Michała Wiatrowskiego.

Michał zdobył m.in. World Photography Award, Nagrodę NCK oraz wyróżnienie British Council. Jego prace pokazywano na 60-lecie Nowej Huty podczas imprezy
jubileuszowej z wystawą zdjęć.

Inspiracją dla Michała był Kraków. O swoim pomyśle na fotografie i o
koncepcji wystawy "Michał Wiatrowski. Fotografie: sam twórca mówi tak: - Pokazanie miasta moim okiem. Przestrzeni, w której żyjemy, z innej perspektywy. Budynki jako figury, zjawiska geometryczne, układy, tło, na którym żyjemy, a którego nie postrzegamy. Czasem pokazuję też ludzi, którym na tymże tle przyszło egzystować. Kadr, moment, chwila, całe mnóstwo zatrzymanych jednostek czasu - spotkanie przy kawie, porządki domowe, spacer bulwarem wiślanym, jedno spojrzenie na otoczenie.

Michał mówi, że chce pokazać niezwykłość życia codzinnego. - Codzienność, wydawałoby się tak niefotogeniczna, ale jednak niepowtarzalna. Podobnego spotkania może już nie być, kolejny spacer będzie inny, otocznie ulegnie zmianie. Ujęciem aparatu zastępuję mrugnięcie powieki - przyznaje Wiatrowski. I dodaje: - Chcę pokazać bez wydumania obrazy, które nam umykają, gdyż jesteśmy ich
częścią.
Dopiero oglądając je z punktu widzenia osoby trzeciej, zauważamy, że są. Nawet jeżeli mijamy je co dzień w drodze do pracy. Nieruchome tła z nami na pierwszym planie.


Tegoroczny projekt Michała Wiatrowskiego to połączenie fotografii reporterskiej z własnym spojrzeniem na architekturę. Mieszanie sacrum i profanum, zespolenie dwóch pozornych przeciwności, codzienności z mistyką. Subiektywna wizja miasta.

Wernisaż rozpocznie się 9 września o 21 w Teatrze Nowym (ul. Gazowa 21).


Poniżej zdjęcia z przygotowań wystawy :)

PICT0010.jpg

PICT0042.jpg

PICT0047.jpg

PICT0031.jpg

PICT0050.jpg

PICT0013.jpg

PICT0052.jpg

PICT0056.jpg

Tagi: wytawa , xxlfoto.pl , wernisaż wystawy , zdjęcia wielkoformatowe.Inne wiadomości z działu Wydarzenia:


2010-09-15 Photokina 2010Copyright © 2009 Centrum Papieru - Twój Ekspert Druku